Студентська спільнота Маріупольського державного університету продовжує представляти власні інноваційні ідеї для відновлення України. Цього разу молодь МДУ взяла участь у Shebuilds Ukraine Hackathon – конкурсі серед дівочих команд на визначення найкращих проєктів і технологічних рішень у сферах архітектури та ІТ.
$CUT$
Організаторами змагань виступили канадська студія архітектури та дизайну WZMH Architects і українська технологічна компанія UA IT Hub.
Ідеї післявоєнної відбудови на хакатоні презентували 40 команд, утворених студентками вишів з міст Півдня і Півночі, Заходу і Сходу нескореної країни.
Маріупольський університет на конкурсі представили студентки Ірина Касьяненко (IV курс спеціальності «Комп’ютерні науки»), Софія Куплевацька (І курс спеціальності «Кібербезпека»), Анастасія Жабінська (ІІ курс спеціальності «Системний аналіз»). Наставницею дівчат виступила доцентка кафедри системного аналізу та інформаційних технологій МДУ Марія Мнацаканян.
Команда Маріупольського університету Danger, girls here запропонувала проєкт мобільного додатку для полегшення пошуку шкіл дітям з особливими освітніми потребами. Застосунок містить дані про готовність навчального закладу прийняти дітей, в першу чергу, з архітектурної складової: наявність пандусу, обладнання для переміщення всередині будівлі, пристосованих вбиралень, а також перелік послуг з інклюзії, які надає школа. Крім того, через додаток можна отримати допомогу волонтерів для адаптації дитини у закладі освіти.
Через війну кількість дітей з інвалідністю збільшилася на 20% і майже всі вони з тимчасово окупованих або особливо небезпечних територій. Наш проєкт покликаний привернути увагу до розвитку в Україні інклюзивної освіти та допомогти дітям з особливими освітніми потребами нарівні з усіма відвідувати школи – отримати щасливе дитинство, на яке вони заслуговують,
– капітанка команди Danger, girls here Ірина Касьяненко.
За результатами конкурсу інноваційних рішень для відновлення України команда Danger, girls here увійшла у десятку найкращих. Дівчата отримали фінансову підтримку, частину з якої перерахували на потреби Збройним силам України.
Читайте також: Студенти-журналісти МДУ представили Україну у міжнародному віртуальному ньюзрумі