Новости ......

09 April 2023 17:01:22    

УПЛ. 20-Й ТУР: ШАХТАР ТА ДИНАМО СИНХРОННО ПЕРЕМАГАЮТЬ, ЗОРЯ ОСТУПАЄТЬСЯ

У суботу, 8 квітня відбулися чотири поєдинки 20-го туру чемпіонату України. «Динамо» на власному полі впевнено обіграло «Минай» — 2:0. Дебютний гол за біло-синіх забив Царенко, усьоме в поточній першості відзначився...

У суботу, 8 квітня відбулися чотири поєдинки 20-го туру чемпіонату України.

«Динамо» на власному полі впевнено обіграло «Минай» — 2:0. Дебютний гол за біло-синіх забив Царенко, усьоме в поточній першості відзначився Ванат. У складі киян на поле виходили гравці, які викликалися на березневий збір національної команди, — Попов і Сидорчук.

В Ужгороді «Шахтар» у грі з «Металістом» зумів здобути три очки та зберегти лідерство завдяки голу Бондаренка — 1:0.

Відзначимо й мінімальну домашню перемогу «Кривбасу» над «Зорею», яка перед цим виграла чотири рази поспіль, та безкомпромісну нічию з двома вилученнями між «Рухом» і «Вересом».

УПЛ. 20 тур

07.04.2023

«Ворскла» — «Інгулець» — 1:0

Гол: Кравець (50).

08.04.2023

«Динамо» — «Минай» — 2:0 (1:0)

Голи: Царенко (35), Ванат (62).

«Кривбас» — «Зоря» — 1:0 (0:0)

 Гол: Капич (50).

«Шахтар» — «Металіст» — 1:0 (0:0)

Гол: Бондаренко (64).

«Рух» — «Верес» — 0:0

Вилучені: Едсон (90+1) — Лебеденко (71).

Турнірна таблиця

 

 

І

В

Н

П

М

О

1.

Шахтар

19

14

4

1

48—14

46

2.

Дніпро-1

18

13

3

2

37—13

42

3.

Зоря

20

12

4

4

42—26

40

4.

Динамо

20

12

3

5

29—16

39

5.

Олександрія

18

8

7

3

32—25

31

6.

Кривбас

20

8

4

8

17—22

28

7.

Колос

19

6

6

7

15—20

24

8.

Ворскла

20

6

5

9

23—28

23

9.

Інгулець

19

6

4

9

19—23

22

10.

Металіст 1925

19

4

9

6

17—31

21

11.

Чорноморець

19

4

7

8

18—25

19

12.

Верес

20

5

4

11

21—28

19

13.

Минай

20

4

6

10

14—25

18

14.

Рух

19

4

6

9

19—29

18

15.

Металіст

20

4

6

10

17—28

18

16.

Львів

18

3

4

11

13—28

13

09.04.2023

«Дніпро-1» — «Львів» (13.00)

«Олександрія» — «Чорноморець» (13.00)

«Колос» — «Металіст 1925» (15.00)

СЕРГІЙ ПАЛКІН: «ЧЕЛСІ» ПОВИНЕН БУТИ ТЕРПЛЯЧИМ ДО МУДРИКА»

Генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін запевнив, що Михайло Мудрик заграє в «Челсі». «Тиждень тому я зустрічався з Мудриком в Англії. Він дуже щасливий. Він задоволений всім, що відбувається з...

​​​​​​​

Генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін запевнив, що Михайло Мудрик заграє в «Челсі».

«Тиждень тому я зустрічався з Мудриком в Англії. Він дуже щасливий. Він задоволений всім, що відбувається з ним. Він хоче важко працювати та демонструвати себе найкращого. І він завжди думає про Україну, це найважливіше.

Я казав представникам «Челсі», що вони отримали справжній діамант, але повинні бути дуже-дуже терплячими. Дайте цьому хлопцеві трохи часу, і ви побачите, який футбол він принесе вашому клубу.

Я знаю на 100 відсотків, що він візьме участь у багатьох, багатьох трофеях для «Челсі» в майбутньому. Тому що це дуже унікальний гравець. Унікальний футболіст з неймовірними технічними характеристиками.

Я в «Шахтарі» 20 років. Я бачив дуже багато гравців — і українських, і легіонерів. Але я ніколи не бачив таких професіоналів, які так багато працюють», — сказав Палкін.

 

АПЛ ЗБОЖЕВОЛІЛА: ДО 8 З 12 ВІДСТАВОК ЦЬОГО СЕЗОНУ Є ПИТАННЯ

«Челсі» зіграв проти «Ліверпуля» з виконувачем обовʼязків тренера на чолі – Грема Поттера, у якого ще місяць тому керівництво нібито безмежно вірило, звільнили. Це була 12-та відставка в АПЛ...

​​​​​​​

«Челсі» зіграв проти «Ліверпуля» з виконувачем обовʼязків тренера на чолі – Грема Поттера, у якого ще місяць тому керівництво нібито безмежно вірило, звільнили.

Це була 12-та відставка в АПЛ цього сезону – рекорд ліги. По два рази тренерів звільняли «Саутгемптон» та «Челсі», з наставниками також прощалися «Тоттенгем», «Астон Вілла», «Крістал Пелес», «Вулвергемптон», «Евертон», «Борнмут», «Лідс» та «Лестер». Єдиний тренер, який ішов з клубу добровільно – це той-таки Поттер з «Брайтона».

Варто зазначити: абсолютно нема жодних питань до обох звільнень у «Саутгемптоні» (відставка Хазенхюттля перезріла ще до старту цього сезону, а Нейтан Джонс був просто повним провалом), «Борнмуті» (як показав сезон далі, проблема у тих 0:9 була не стільки і не лише у гравцях) та «Астон Віллі» (так, Джеррард не потягнув, а Емері дав потрібний команді буст). А от в усіх інших є нюанси – підемо хронологічно.

• «Челсі», звільнення Томаса Тухеля. Відставка сталася після сенсаційної поразки від загребського «Динамо», але не цей матч став причиною. Нове керівництво клубу від початку ледь-ледь уживалося з німцем: той не хотів підписувати Роналду, уникав (на думку керівників) зустрічей із ними, та й з роздягальнею були проблеми. А ще не хотів грати за легендарною вже схемою 4-4-3.

У чому проблема: тут, як і в більшості інших звільнень – таймінг. Відставка сталася 7 вересня – через тиждень після закриття трансферного вікна і через два місяці після пресконференції Томаса, на якій вже було зрозуміло, що щось іде не так. За тиждень до відставки керівництво «Челсі» навіть привело гравця чисто «під Тухеля» – Пʼєра-Емеріка Обамеянга.

• «Вулвергемптон», звільнення Бруну Лаже. Відставка ніби й логічна – 6 очок до жовтня, зона вильоту (а Жорже Мендешу ж потрібна команда в АПЛ!)

У чому проблема: замість португальського тренера клуб призначив Хулена Лопетегі, якого звільнили з «Севільї» за те, що він довів команду до боротьби за виживання. Власне, якісно нічого «вовки» не змінили: так, здатні виграти у «Ліверпуля», але й далі цілком реально можуть вилетіти з АПЛ.

• «Евертон», звільнення Френка Лемпарда. Звільнення абсолютно і повністю заслужене. Питання, знову-таки, до таймінгу.

У чому проблема: керівництво здійснило відставку 23 січня, у розпал трансферного вікна. По-перше, це вплинуло на рішення Арно Данжуми щодо переходу в «Евертон» (той буквально втік з підписання контракту). По-друге, клуб вже не підписував новачків Лемпарду, бо той пішов, і не підписав новачків наступнику Дайчу, бо не встиг.

• «Лідс», звільнення Джессі Марша. Це сталося 6-го січня – клуб весь сезон, попри симпатичний футбол, не відображав його результатами і загруз у боротьбі за виживання.

У чому проблема: «Лідс» під Марша фактично провів трансферну кампанію, привівши йому «своїх» гравців – і не дав тренерові добути хоча б сезон. Також багато питань викликає далекоглядність рішення – після відставки Марша клуб кидався буквально на будь-кого: Гаррі Реднапп, Філіпп Клеман, Маурісіо Почеттіно, Марсело Гальярдо, Арне Слот, Карлос Корберан. Усі вони відмовили – призначати тимчасово довелося дістаного із забуття Хаві Грасію. Це точно якісна зміна?

• «Крістал Пелес», звільнення Патріка Вієйра. Звільнення ніби й логічне – клуб станом на 17 березня не вигравав з початку 2023-го й загруз у боротьбі за виживання. І навіть таймінг ніби добрий: є час і до паузи на збірні заміну знайти, і на матч з «Арсеналом» навряд би присутність Вієйра сильно вплинула.

У чому проблема: клуб неначе спеціально затролив тренера – звільнив у День Святого Патріка. А якщо серйозно, то ніхто просто не зрозумів керівництво «Пелес»: звільнили Годжсона, щоб відійти від примітивізму, у підсумку повернулися до Годжсона.

• «Тоттенгем», звільнення Антоніо Конте. Воно вже дуже сильно напрошувалося – ще з кінця минулого року було зрозуміло, що італієць навряд лишиться на наступний сезон, а після останньої пресконференції було ясно, що працювати йому лишилися лічені дні.

У чому проблема: знову таймінг! Конте звільнили наприкінці міжнародної паузи – тобто, клуб одночасно і змушував гравців працювати із тренером, який їх розніс (і це чомусь погано), і не давав їм до останнього зрозуміти, як рухатимуться далі.

• «Лестер», звільнення Брендана Роджерса. Ще одне рішення, яке перезріле і незрозуміле водночас. Незрозуміле – бо стагнація «Лестера» цього сезону виходить далеко за межі повноважень тренера.

У чому проблема: якщо і вішати усіх собак на тренера та призначати його винним (а не гравців, які андерперформлять увесь сезон), то треба було це робити раніше, коли усе про це кричало – після 0 перемог у стартових 7 турах, наприклад. А так і ніби й довіру виказали (і Роджерс витягнув же команду з останнього місця!), але при цьому і довіра виявилася якоюсь фейковою.

• «Челсі», звільнення Грема Поттера. Ні, воно не було помилковим – відставка назрівала ще у лютому. Але питань воно викликало все одно дуже багато.

У чому проблема: таймінг. Будь-хто б сприйняв нормально відставку Поттера у січні-лютому, коли команда грала у бозна-що, видала один з найгірших місяців в історії, а тренер на післяматчевих пресконференціях розповідав, що «хлопці виклалися». Після того «Челсі» ніби навіть почав грати у щось притомне, здобув три перемоги поспіль, клуб «висловлював йому повну довіру». Та й у матчі з «Астон Віллою» тренерові радше не пощастило – а забий Мудрик ті два моменти?

А якщо причина у появі Нагельсманна на ринку, то це рішення взагалі повне безглуздя. Численні інсайди стверджують, що той не планує повертатися до роботи цього сезону – навряд у «Челсі» про це не знали.

***

Так і маємо, що Роберто Де Дзербі, який працює у «Брайтоні» лиш з вересня, вже входить у десятку тренерів АПЛ, які працюють у своєму клубі найдовше.

 

ЧОМУ УКРАЇНА ДОСІ НЕ ОТРИМАЛА 3 МЛРД ДОЛАРІВ ВІД ПРОДАЖУ ЧЕЛСІ

За інформацією Bloomberg, Україна через рік після продажу «Челсі» Романом Абрамовичем все ще не отримала 2,9 мільярда доларів, які мають піти на благодійні цілі. Гроші, отримані за продаж клубу,...

​​​​​​​

За інформацією Bloomberg, Україна через рік після продажу «Челсі» Романом Абрамовичем все ще не отримала 2,9 мільярда доларів, які мають піти на благодійні цілі.

Гроші, отримані за продаж клубу, зараз заморожені на рахунках у Великій Британії.

Повідомляється, що бюрократичні питання на стороні уряду Великої Британії заважають тому, щоб кошти надійшли на рахунки гуманітарного фонду та почали працювати на допомогу Україні.

Про терміни вирішення проблеми інформації поки що немає.

Абрамович був змушений продати «Челсі» після вторгнення росії в Україну. Олігарх не отримав гроші від продажу клубу американському консорціуму на чолі з Тоддом Боелі.

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦЯ ПЕРШОЇ В ІСТОРІЇ ЖІНОЧОЇ ФІНАЛІССІМИ

Збірна Англії стала переможцем першої в історії жіночої Фіналіссіми-2023, обігравши Бразилію у серії пенальті. Перший м’яч забила Елла Тун у середині першого тайму. Англійки незабаром відзначилися вдруге, але м’яч Лорен Джеймс було скасовано...

​​​​​​​

Збірна Англії стала переможцем першої в історії жіночої Фіналіссіми-2023, обігравши Бразилію у серії пенальті.

Перший м’яч забила Елла Тун у середині першого тайму. Англійки незабаром відзначилися вдруге, але м’яч Лорен Джеймс було скасовано після перегляду VAR.

Збірна Бразилії зусиллями Андресси зуміла зрівняти рахунок у компенсований час. У серії пенальті успішнішими були англійки, які реалізували чотири удари проти двох у суперниць.

Нагадаємо, збірна Англії стала переможцем жіночого Євро-2022, у фіналі обігравши Німеччину у додатковий час (2:1). Бразилія минулого року у восьмий раз стала переможцем жіночої Копа Америка, у вирішальному матчі перемігши збірну Колумбії (1:0).


  • Футбол. Жінки. Фіналіссіма-2023

Англія – Бразилія – 1:1 (1:0), пен. 4:2

Голи: Тун, 23 – Андресса, 90+3

МУДРИК З ОБАМЕЯНГОМ ОЧОЛИЛИ АНТИРЕЙТИНГ ЧЕЛСІ: ВИРОК УКРАЇНЦЮ ВІД ПРЕСИ ТА НАТЯК НА ЛІТНІЙ ВІДХІД

Вінгер збірної України Михайло Мудрик все ніяк не може знайти собі місця у лондонському Челсі. Відоме видання Goal склало рейтинг трансферів «синіх» у сезоні 2022/23. Найкращим визнали підписання Енцо Фернандеса. А...

​​​​​​

Вінгер збірної України Михайло Мудрик все ніяк не може знайти собі місця у лондонському Челсі.

Відоме видання Goal склало рейтинг трансферів «синіх» у сезоні 2022/23. Найкращим визнали підписання Енцо Фернандеса. А от Мудрик опинився на передостанній сходинці. Гіршим назвали лише П’єр-Емеріка Обамеянга.

Ось як журналісти описують українця: «На відміну від Фернандеса, перші три місяці Мудрика в Челсі стали величезним розчаруванням. «Сині» виграли в Арсенала гонитву за високо оціненого українця, але він виглядав, як риба на суші, окрім обнадійливого дебюту з лави запасних проти Ліверпуля на Енфілді в лютому.

Мудрик ще не відкрив лік своїх голів за Челсі попри те, що мав шанси. Він, схоже, фізично не готовий до вимог АПЛ. Погані виступи колишнього вінгера донецького Шахтаря напередодні літа вже стають приводом для занепокоєння для офіційних осіб клубу, які, ймовірно, робитимуть серйозні зміни на полі та за його межами».

Рейтинг трансферів Челсі від Goal:

1. Енцо Фернандес;
2. Веслі Фофана;
3. Жоау Феліш;
4. Бенуа Бадіашиль;
5. Чезаре Казадеї;
6. Каліду Кулібалі;
7. Рахім Стерлінг;
8. Ноні Мадуеке;
9. Марк Кукурелья;
10. Деніс Закарія;
11. Керні Чуквуемека;
12. Давід Фофана;
13. Габріель Слоніна;
14. Михайло Мудрик;
15. П’єр-Емерік Обамеянг.

 

«ЧЕЛСІ» МИХАЙЛА МУДРИКА ПРИЗНАЧИВ ФРЕНКА ЛАМПАРДА НА ПОСАДУ ГОЛОВНОГО ТРЕНЕРА

«Челсі» офіційно оголосив про призначення Френка Лампарда головним тренером першої команди. Англієць тренуватиме лондонців до закінчення сезону 2022/23. 44-річний Лампард — вже третій тренер «Челсі» цього сезону. У вересні минулого року...

​​​​​​​

«Челсі» офіційно оголосив про призначення Френка Лампарда головним тренером першої команди. Англієць тренуватиме лондонців до закінчення сезону 2022/23.

44-річний Лампард — вже третій тренер «Челсі» цього сезону. У вересні минулого року керівництво «Синіх» звільнило німця Томаса Тухеля, що приводив команду до Кубка чемпіонів 2020/21, а у квітні припинив співпрацю з Ґремом Поттером після всього 31 матчу англійця на посаді.

Лампард прийматиме команду, що після 29 матчів розташовується у нижній частині таблиці Прем’єр-ліги (11-те місце). Окрім браку залікових очок, «Сині» цього сезону також демонструють найгіршу результативність у чемпіонаті за майже 100 років, в середньому забиваючи 1 гол за матч.

Англієць працюватиме з «Челсі» вже вдруге у своїй тренерській кар’єрі. У 2020-2021 роках він провів на посаді 84 матчі, в яких столичний колектив здобув 44 перемоги. У сезоні 2019/20 на чолі з Лампардом команда закінчила сезон на четвертому місці в АПЛ.

Таким чином, під керівництвом Лампарда виступатиме вінгер збірної України Михайло Мудрик. Перейшовши до «Челсі» на початку 2023 року, той провів під орудою Поттера 9 матчів у всіх турнірах, віддавши 1 результативну передачу.

Тренерська кар’єра Френка Лампарда

  • «Челсі» — один з трьох клубів, які очолював Лампард. Англієць також тренував «Дербі» в Чемпіоншипі та «Евертон» — у Прем’єр-лізі.

  • З посади тренера «Евертона», якому загрожував виліт з АПЛ, Лампарда було звільнено в січні 2023 року. Під керівництвом тренера на «Гудісоні» виступав інший український легіонер в Англії, захисник національної збірної Віталій Миколенко.

 

  • Саме у «Челсі» Лампард розпочав тренерську кар’єру, працювавши з юнацькою командою клубу до призначення в «Дербі».

До речі

  • У сезоні 2022/23 «Челсі» продовжує виступи в Лізі чемпіонів, де зіграє у чвертьфіналі з чинним володарем титулу «Реалом». Перший матч між командами відбудеться 12 квітня в Іспанії.

  • Другий дебют Лампарда на чолі «Челсі» відбудеться в суботу, 8 квітня. У цей день лондонці гратимуть з «Вулвергемптоном» у 30-му турі чемпіонату.

  • Трансфер Мудрика до «Челсі» став найдорожчим в історії українського футболу. «Шахтар» отримав за перехід вінгера 70 мільйонів євро.

«ПОКИ НЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ ВІЙНА». ПРЕЗИДЕНТ УЄФА ЧЕФЕРІН ОЦІНИВ ЙМОВІРНІСТЬ ПОМ’ЯКШЕННЯ САНКЦІЙ ПРОТИ РОСІЇ У ФУТБОЛІ

Александера Чеферіна було переобрано на посаду президента УЄФА. Відповідне голосування відбулося на 47-му черговому зібранні Конгресу організації в Лісабоні. Очолювана Чеферіном організація від початку повномасштабного вторгнення до України запровадила санкції проти...

​​​​​​​

Александера Чеферіна було переобрано на посаду президента УЄФА. Відповідне голосування відбулося на 47-му черговому зібранні Конгресу організації в Лісабоні.

Очолювана Чеферіном організація від початку повномасштабного вторгнення до України запровадила санкції проти рф і білорусі. Російські команди відсторонили від участі в турнірах клубів та збірних, натомість білорусі заборонили проводити міжнародні матчі на території країни, проте не усували місцеві команди від змагань.

Участь білоруських команд у міжнародних турнірах вже піддавалася критиці в Європі. Минулого року проти потенційної зустрічі з білоруським клубом у відборі Ліги Конференцій протестував німецький «Кьольн». А вже у 2023-му участь збірної Білорусі у відборі Євро-2024 засудили в Європарламенті, депутати якого звернулися з відповідною заявою до Чеферіна.

Проте, відповідаючи на запитання журналістів у Лісабоні, очільник УЄФА зазначив, що організація не планує змінювати свою позицію щодо санкцій проти росії з білоруссю. З одного боку, УЄФА не пом’якшуватиме відсторонення росіян; з іншого, не сприятиме повному усуненню команд з білорусі.

Водночас рб у межах чинних санкцій вирішили позбавити жіночого Євро-2025 серед збірних вікової категорії U19.

«Ми обговорювали білорусь [на засіданні Виконкому УЄФА] й вирішили, що країна не проводитиме першість серед жіночих команд U19», — цитує Чеферіна німецький Sportschau.

«До закінчення війни я не бачу шляхів щось змінити», — додав президент УЄФА в контексті усунення команд з РФ.

До речі

  • Російський футбольний союз на тлі санкцій від УЄФА розглядав можливість полишити своє членство у європейській федерації та перейти до Азії. Проте остаточно відповідне рішення так і не ухвалили — у рф пояснили, що такий перехід не гарантує росіянам участі у чемпіонаті світу з футболу.

  • Збірна білорусі вже стартувала у кваліфікації Євро-2024 з двох поразок. Номінально домашній матч проти Швейцарії (0:5) білоруси проводили в Сербії.

  • Водночас Міжнародний олімпійський комітет рекомендував федераціям пом’якшити санкції проти спортсменів з рф та білорусі. Місцевих атлетів радять допускати до міжнародних особистих змагань за умов, що вони виступатимуть у нейтральному статусі та не підтримують війну в Україні.

УКРАЇНА ВТРАТИЛА ЧОТИРИ ПОЗИЦІЇ В ОНОВЛЕНОМУ РЕЙТИНГУ ЧОЛОВІЧИХ ЗБІРНИХ ФІФА

ФІФА оновила світовий рейтинг чоловічих збірних з футболу. Зміни до заліку було внесено вперше від початку 2023 року. Минулий рік збірна України закінчувала на 26-й сходинці рейтингу. «Синьо-жовті» не брали участь...

​​​​​​​

ФІФА оновила світовий рейтинг чоловічих збірних з футболу. Зміни до заліку було внесено вперше від початку 2023 року.

Минулий рік збірна України закінчувала на 26-й сходинці рейтингу. «Синьо-жовті» не брали участь у фінальній частині ЧС-2022 у Катарі, проте навіть покращили свою позицію за підсумками Мундіалю.

У 2023-му національна команда провела лише один офіційний матч — проти Англії у відборі Євро-2024. На полі стадіону «Вемблі» українці під орудою в.о. головного тренера Руслана Ротаня зазнали поразки з рахунком 0:2.

За три повних місяці Україна втратила чотири позиції у світовому рейтингу. Впродовж цього часу збірну випередили Австралія, Вельс, Сербія та Туніс — найближчі переслідувачі «синьо-жовтих» у попередній версії заліку ФІФА, які брали участь у ЧС-2022.

Австралійцям на 29-й сходинці Україна програє 2.75 бала. Водночас відставання від попереднього, 26-го місця в рейтингу становить вже майже 9 балів.

Зміни відбулися й на самій верхівці рейтингу, який очолили нові чемпіони світу з Аргентини. На першому місці «альбіселесте» замінили Бразилію, що також пропустила вперед команду Франції.

В заліку європейських збірних Україна посідає 16-те місце, втративши дві сходинки у порівнянні з груднем 2022 року.

Рейтинг національних збірних ФІФА: топ-10

  1. Аргентина — 1840.93 бала (+1 позиція)

  2. Франція — 1838.45 (+1)

  3. Бразилія — 1834.21 (-2)

  4. Бельгія — 1792.53

  5. Англія — 1792.43

  6. Нідерланди — 1731.23

  7. Хорватія — 1730.02

  8. Італія — 1713.66

  9. Португалія — 1707.22

  10. Іспанія — 1682.85

  • 26. Вельс — 1538.95 (+2)

  • 27. Південна Корея — 1536.01 (+2)

  • 28. Туніс — 1535.76 (+2)

  • 29. Австралія — 1532.79 (+2)

  • 30. Україна — 1530.04 (-4)

  • 31. Чилі — 1511.32

  • 32. Австрія — 1508.24 (+2)

Читати далі »

Новини Львів Live

Новини Львів »

 

 

Copyright © 2025 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS