Колектив ЛКП «Залізничнетеплоенерго» висловився проти реорганізації підприємства шляхом його приєднання до ЛКП «Львівтеплоенерго». Працівники кажуть, що крім масових звільнень, ця процедура не дасть бажаного економічного ефекту, а також може призвести до встановлення контролю приватних бізнес-структур над одним із найбільших стратегічних комунальних підприємств Львова. Про це йдеться у зверненні працівників «Залізничнетеплоенерго», яке є у розпорядженні Львівського порталу.
Старт процедурі приєднання ЛКП «Залізничнетеплоенерго» до ЛКП «Львівтеплоенерго» виконком Львівської міськради дав ще навесні 2021 року. Тоді було прийняте відповідне рішення, яке, на думку колективу, суперечить повноваженням цього органу.
Вже 2 березня цього року Антимонопольний комітет України надав попередні висновки щодо можливості злиття в єдине цих двох підприємств. Втім працівники «Залізничнетеплоенерго» виступають проти такої реорганізації, адже вона передбачає і суттєве скорочення колективу під час війни, і приєднання до більш проблемного ЛКП.
«За час своєї діяльності ЛКП «Залізничнетеплоенерго» проявило себе як одне із найкращих в галузі теплопостачання по всій Україні за різними критеріями оцінювання, про що неодноразово вказувала асоціація теплопостачальних підприємств. Це результат роботи відданого, сталого колективу з його сформованими традиціями.
Реорганізація теплопостачальних підприємств, окрім звільнення кваліфікованих працівників, ускладнить роботу новоствореного суб’єкта та примножить наявність вже існуючих проблем в теплопостачанні Львова, а отже не буде економічно ефективною. Для наведення прикладу можна порівняти стан справ обох підприємств щодо модернізації та капітальних ремонтів ЦТП та котелень власними коштами без залучення кредитів міжнародних банківських інституцій на відміну від інших комунальних підприємств міста або здійснити порівняння показників ефективності обох підприємств», – йдеться у зверненні ЛКП «Залізничнетеплоенерго».
Разом із тим працівники «Залізничнетеплоенерго» зауважують, що оскільки певну частину колективу таки переведуть до «Львівтеплоенерго», то зростуть й витрати на заробітну плату. А з цим на «Львівтеплоенерго» є регулярні проблеми, про що свідчать щорічні сезонні скорочення робочого тижня до чотирьох днів.
Скриншот оголошення «Львівтеплоенерго» про перехід на чотириденний робочий тиждень із 1 травня
Крім того, тепловики підозрюють, що реформоване ЛКП призведе до того, що над ним можуть встановити контроль люди з орбіти олігарха Ріната Ахметова.
«Ситуацією, яка також не безпідставно занепокоює колектив є те, що метою цього об’єднання є подальше передання підприємств під контроль приватних бізнес-структур. Опосередкованим свідченням цього є призначення нових радників та інших посадових осіб, які мали стосунок до інвестиційної групи СКМ (System Capital Management, власником якої є олігарх Рінат Ахметов, – ред.)», – зауважують працівники «Залізничнетеплоенерго».
Зазначимо, що у міського голови Львова Андрія Садового є три радники. За свою роботу вони отримують платню із бюджету міста. Але разом із тим у мера станом на зараз є ще 32 позаштатні радники. Люди на таких посадах працюють на громадських засадах.
Примітно, що восени 2022 року в Андрія Садового з’явились відразу п’ять нових позаштатних радників із Маріуполя:
Нові посади у мерії Львова, хоч і позаштатні, четверо з них обійняли 14 і 18 листопада 2022 року, лише Кесарев – 19 вересня 2022-го. Більшість нових позаштатних радників Садового зареєстровані у Львові як внутрішньо переміщені особи, до повномасштабної війни працювали у структурах Маріупольської міськради, раніше обіймали посади на «Азовсталі», металургійному комбінаті ім. Ілліча, які належать олігарху Рінату Ахметову.
Скриншот біографії Пісмарьова з сайту ЛМР
Костянтин Пісмарьов, який став позаштатним радником мера Львова з питань управління енергетичними підприємствами, протягом 2020-2021 років працював регіональним менеджер відділу з роботи з громадськими організаціями Дирекції зі сталого розвитку та взаємодії з колективом ТОВ «Метінвест Холдінг». Холдинг входить до групи СКМ Ріната Ахметова.
Крім Ахметова, основним акціонером «Метінвесту» є також «Смарт-холдинг» проросійського політика, священнослужителя і мецената УПЦ МП Вадима Новинського.
Додамо, що про призначення нових позаштатних радників Андрія Садового із Маріуполя Львівська міська рада публічно не повідомляла.
Щодо самих комунальних теплопостачальних підприємств, то тут нещодавно відбулися кадрові зміни. Колишній директор ЛКП «Львівтеплоенерго» Валентин Вольський став керувати «Залізничнетеплоенерго».
А новим очільником «Львівтеплоенерго» призначили Олександра Одинця, який три роки поспіль керував департаментом ЖКГ Львівської міськради.
За даними ЗМІ, саме Одинцю у Ратуші поставили завдання провести реорганізацію вищезгаданих ЛКП. Втім щоб у подальшому провести модернізацію «Львівтеплоенерго», грошей у бюджеті Львова немає, тому у мерії думають над тим, щоб взяти черговий кредит.
Відтак колектив «Залізничнетеплоенерго» звернувся до депутатів та профільних посадовців Львівської міськради із закликом не допустити реформування підприємства і його приєднання до «Львівтеплоенерго».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.